Google translate
Претрага
Close this search box.

Srećna beba, zdrava odrasla osoba!

Naučite bebu da prepozna svoje emocije! Zvuči nemoguće, zar ne? Čak i smešno. Pa to je maleni paketić koji plače kad je gladan i spava! Naprotiv! To je dobar trenutak, jer su bebina čula veoma budna.

Health Medic
blog

Ovo učenje će joj pomoći da bude srećna beba, a kasnije, odrasla osoba sa većom sigurnošću i samopouzdanjem; zdrava i srećna odrasla osoba. Prvi meseci života bebe su fundamentalni, jer je to trenutak u kome otkrivaju svet svojim čulima i istovremeno uče da izraze svoje emocije.

U ovoj fazi važno je preneti ispravne smernice ponašanja koje pogoduju njihovom psihološkom razvoju.Stoga, roditelji treba da znaju koliko je važno da pravilno komuniciraju sa svojom decom od najranijeg uzrasta, tako da kao starija deca razvijaju adekvatnu upotrebu emocija kao instrumenta interakcije sa okruženjem i sa drugim ljudima.

Na ovaj način bebe generišu obrasce ponašanja koji odgovaraju specifičnim situacijama, koristeći prednosti emocija. Može se reći da se srećna beba razvija kao psihički zdrava odrasla osoba.

Pogledajte sledeće savete:
1. Beba je rođena sa velikim potencijalom za pozitivnu stimulaciju ali je mora naučiti i razvijati je.
2. Pozitivne emocije moraju da se praktikuju svaki dan, ako ne, brzo nestanu.
3. Pozitivna naklonost nije jednaka zadovoljstvu ili posedovanju materijalnih dobara, oni ne čine da beba bude srećnija.
4. Beba uživa mnogo više kada hoda prema cilju nego kada ga dostigne.
5. Roditelji i staratelji su glavni izvori pozitivnog uticaja na bebu.
6. Pozitivan uticaj stvara ugodna iskustva, utiče na ponašanje i generiše važne veze sigurne vezanosti sa roditeljima.
7. Pozitivan uticaj poboljšava um bebe.
8. Pozitivan uticaj promoviše komunikaciju između roditelja i dece i poboljšava prosocijalno ponašanje.
9. Pozitivan uticaj se razvija kako sazreva beba i daje joj sposobnost da se suoči sa emocionalno negativnim i stresnim situacijama.
10. Pozitivan uticaj je izvor fizičkog i mentalnog zdravlja.

Razmislimo sad malo na kratko. Znajući sve ovo, možda je vreme da se zapitamo da li kupovina nove odeće i gomile igračaka, “najboljih” cucli, flašica i kolica, iznuruje nas, a bebi je samo potrebna naša pažnja, osmeh, pevanje i, najvažnije, naše prisustvo, fizičko i psihičko. Probajmo!

 

Član HM tima
Vanja Kurjakov
Specijalista pedijatar

Povezane teme:

bebina rutina

Bebeća rutina

Ključ uspeha da vaše dete da shvati da postoji red je da uspostavi rutinu koju pokušavajte da održavate svaki dan.

vitamin c u ishrani dece

Vitamin C u ishrani bebe

Nakon 6 meseci starosti, dobro izbalansirana ishrana će pomoći da dostigne dnevne preporuke. Dnevni preporučeni unos Bebe od 6 meseci i mlađe treba da dobijaju